Ktoś uszkodził świąteczną iluminację na Placu Litewskim w Lublinie

uszkodzona iluminacja świąteczna
Uszkodzona iluminacja świąteczna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Świąteczna ramka do zdjęć stanęła na Placu Litewskim na początku grudnia. Cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców, którzy chętnie robili sobie w niej zdjęcia.

Tradycyjnie z okazji świąt Bożego Narodzenia w przestrzeni miasta pojawiły się świąteczne iluminacje. Na terenie Starego Miasta, deptaka i Placu Litewskiego pojawiło się łącznie 13 nowych elementów iluminacji świąteczno-noworocznej oraz dwie figury aniołów.

Przed Bramą Krakowską ustawiona została nowa, przestrzenna dekoracja w formie 4,5-metrowego prezentu, na placu Po Farze stanęła altanka inspirowana kształtem i freskami gotyckiej Kaplicy Trójcy Świętej, przed Trybunałem pojawiły się anielskie skrzydła, a na Placu Litewskim – otwarta ramka do zdjęć.

Nieznani sprawcy uszkodzili napis „życzy Lublin”, który znajdował się we wnętrzu ramki do zdjęć na Placu Litewskim. Prawdopodobnie doszło do tego, kiedy ktoś podczas pozowania do zdjęcia postanowił się oprzeć o napis, który nie wytrzymał nacisku i oderwał się od metalowej konstrukcji ramki.

IMG 20191221 000506
Uszkodzona iluminacja świąteczna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik
IMG 20191221 000906
Uszkodzona iluminacja świąteczna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.