Ktoś przejął stronę Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczelnia apeluje o ostrożność

Strona na Facebooku Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przejęta przez hakerów
Strona na Facebooku Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przejęta przez hakerów | facebook.com

W Nowy Rok profil na Facebooku Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został przejęty przez hakerów. Na profilu udostępniane są treści, za które Uczelnia nie ponosi odpowiedzialności.

Strona Samorządu Studentów UMLub przejęta

Pierwsze treści niezwiązane z profilem Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie pojawiły się w poniedziałek, 1 stycznia. Dzień później Uczelnia wydała komunikat, w którym przyznała, że profil Samorządu Studentów UMLub na Facebooku został skradziony, a treści tam publikowane nie są autorstwa studentów.

„W związku z kradzieżą strony Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w domenie Facebook apelujemy o ostrożność. Uczelnia nie bierze odpowiedzialności za publikowane na wspomnianej stronie treści. Cały czas pracujemy nad odzyskaniem uprawnień do strony” – czytamy w komunikacie wydanym przez Uczelnię.

Codziennie na profilu Samorządu Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na Facebooku pojawią się trzy posty z nagraniami.

Nie jest to pierwszy atak hakerski na stronę lubelskich uczelni. W lutym ubiegłego roku hakerzy zaatakowali stronę Lubelskiej Akademii WSEI. Wtedy hakerzy zaszyfrowali dane znajdujące się na serwerach Uczelni, w tym dane studentów.

Pisaliśmy o tym tu: Akademia WSEI padła ofiarą ataku hakerskiego. Dane osobowe studentów i pracowników zostały zaszyfrowane

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.