Ktoś nagrywa kobiety w przebieralni w Aqua Lublin? Czytelniczka zszokowana!

baseny lublin aqua
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nikt nie spodziewał się, że w basenowej przebieralni może ukrywać się zboczeniec. Czytelniczka zauważyła rękę trzymającą telefon. Gdy krzyknęła, nieznany sprawca oddalił się z miejsca.

To miał być spokojny środowy wieczór (13 marca). Czytelniczka Monika* wraz z mamą postanowiła go spędzić na basenach Aqua Lublin. Po zakończonej rekreacji postanowiła skorzystać z przebieralni. Kiedy weszła do środka i zaczęła się przebierać, zauważyła w pewnym momencie, że znad drzwi wystaje kamerka telefonu, zaczęła krzyczeć.

Pani Monika* szybko się ubrała i wyszła z przebieralni, ale nikogo już nie było. Poszła z mamą do ochrony obiektu i zgłosiła ten fakt w recepcji. – „Ochroniarz przeszedł się wzdłuż przebieralni, ale nikogo nie było. Od pani z recepcji usłyszałam, że nie wiedzą, kto to może być, bo nie ma tam kamer i że to już wcześniej się zdarzało” – relacjonuje czytelniczka Monika*.

„Ja się pytam, dlaczego skoro to nie był pierwszy raz, nikt nie zabezpieczył przebieralni w taki sposób, aby uniemożliwić tego typu działania? Czemu nie zamontowano kamer pod takim kątem, żeby filmowały tylko drzwi, a nie wnętrze kabin” – pyta zszokowana pani Monika*.

O komentarz dotyczący tej sytuacji postanowiliśmy poprosić Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”, który jest zarządcą obiektu Aqua Lublin. Poniżej publikujemy odpowiedź przesłaną do naszej redakcji. Jak się okazuje, jest to drugi przypadek w Aqua Lublin, o którym wie jego zarządca.

„W przebieralniach naszych obiektów basenowych rzeczywiście nie ma kamer – podobnie jak we wszystkich największych obiektach basenowych w Polsce. Wynika to z troski o prywatność klientów i konieczności zapewnienia im komfortowych warunków do przebrania się. To absolutny priorytet, jeśli chodzi o funkcjonowanie przebieralni w obiektach basenowych.

To właśnie umieszczenie kamer w tego typu newralgicznych miejscach wywołuje zwykle kontrowersje i głosy sprzeciwu klientów. Tak było, chociażby w przypadku Saunarium Aqua Lublin, gdzie klienci skarżyli się, że jedna z kamer obejmuje fragment Saunarium, którego obejmować nie powinna. W efekcie kamera została przestawiona tak, że przedmiotowy fragment Saunarium znalazł się poza jej zasięgiem, co spotkało się z aprobatą klientów.

W przypadku przebieralni na obiektach basenowych technicznie możliwe byłoby ewentualne zabudowanie kabin, w których przebierają się klienci. To jednak wiązałoby się z konkretnymi nakładami finansowymi, a następnie z koniecznością zmierzenia się z problemem dużej wilgotności w takiej przestrzeni przy jednoczesnej wysokiej temperaturze, co nie byłoby komfortowe dla użytkowników. Z tego powodu w największych obiektach basenowych czy aquaparkach kabiny przebieralni nie są szczelnie zabudowywane.

Jednocześnie apelujemy do klientów naszych obiektów, żeby widząc takie sytuacje, reagowali natychmiast i zgłaszali to do pracowników obsługi. Regulaminy naszych obiektów basenowych zabraniają takich praktyk, więc w przypadku „złapania” osoby dopuszczającej się takiego czynu, zostanie na nią nałożona kara. Skuteczne wyeliminowanie takich zachowań z przestrzeni obiektów basenowych leży we wspólnym interesie ich wszystkich użytkowników – żeby wszyscy czuli się w nich bezpiecznie i komfortowo.”

Monika* – imię zmienione.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.