Który browar w Polsce ma duszę? Ruszyło głosowanie. Wśród kandydatów Browar Zwierzyniec

Browar Zwierzyniec
Browar Zwierzyniec | materiały prasowe

Magazyn branżowy Agroindustry ogłosił plebiscyt na „Browar z Duszą 2022”. W kategorii do 100 tys. hektolitrów można oddać głos na Browar Zwierzyniec.

Browar Zwierzyniec z Duszą

O tym, że branża piwowarska jest ważnym elementem narodowej gospodarki nie trzeba nikogo przekonywać. W kraju działa blisko 300 warzelni komercyjnych. 18 browarów jest w posiadaniu 4 największych grup piwowarskich, których łączna produkcja wynosi ok. 90 proc. rynku. Około 9 proc. przypada na browary średnie/regionalne i 0,5–1 proc. na najmniejsze browary rzemieślnicze i restauracyjne, które jednak ilościowo stanowią zdecydowaną większość.

Zakłady browarnicze z fascynującą historią, inspirującymi ludźmi lub o niesamowitym położeniu. W każdym kryje się coś wyjątkowego. Co sprawia, że browar posiada duszę? O tym zdecydują internauci, którzy do 28 lutego mogą oddawać swoje głosy w plebiscycie organizowanym przez branżowy magazyn Agroindustry „Browar z Duszą 2022”.

W ogólnopolskim plebiscycie biorą udział browary z całej Polski. Jednym reprezentantem naszego regionu w kategorii do 100 tys. hektolitrów jest Browar Zwierzyniec. Browar jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Zwierzyńca, bowiem w jego zabytkowej części dostępna jest wyjątkowa trasa zwiedzania, prezentująca bogatą historię tego miejsca.

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji m.in.: ekspozycja świetlna, projekcje multimedialne, instalacja z beczek, pozostałości kolejki, historyczna warzelnia i fermentownia. Po wycieczce, nie opuszczając terenu browaru, warto zasiąść w klimatycznej Pijalni Piwa Zwierzyniec, w której serwowane są warzone lokalnie piwa.

Browar Zwierzyniec to nie tylko piwo i trasa zwiedzania, ale też liczne wydarzenia kulturalne i imprezy miejskie. Co roku na jego dziedzińcu gości m.in. Letnia Akademia Filmowa, która przyciąga na Roztocze rzesze fanów kina. Od czerwca do końca sierpnia, od środy do niedzieli, tuż po zachodzie słońca w zwierzynieckim browarze funkcjonuje też plenerowe Kino Perła, w którym można obejrzeć największe perełki polskiej i zagranicznej kinematografii.

Czy trzeba więcej argumentów przemawiających za tym, że Browar Zwierzyniec ma duszę? Zachęcamy do wsparcia swoimi głosami Browaru Zwierzyniec w plebiscycie „Browar z Duszą 2022”. Głosy można oddawać codziennie już od dziś do końca lutego. Dziennie z jednego adresu IP można oddać 1 głos. Link do plebiscytu: browarzdusza.pl.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.