Kto zostanie prezydentem Lublina? Wygra Żuk czy Derewenda? Bukmacherzy już wiedzą

Krzysztof Żuk i Robert Derewenda walczą o fotel prezydenta Lublina
Krzysztof Żuk i Robert Derewenda walczą o fotel prezydenta Lublina | fot. fb.com Krzysztof Żuk, Robert Derewenda

Trzy firmy bukmacherskie przyjmują zakłady na wyniki wyborów samorządowych w Lublinie. Można wytypować, kto zostanie prezydentem, jaki procent głosów dostaną poszczególni kandydaci, jaka będzie frekwencja oraz czy prezydent miasta zostanie wyłoniony w pierwszej turze wyborów.

Wybory samorządowe, w których wybierani będą radni do rad dzielnicowych, gminnych, powiatowych i sejmików wojewódzkich oraz wójtowie gmin, burmistrzowie i prezydenci miast odbędą się już 7 kwietnia.

Krzysztof Żuk faworytem bukmacherów w wyborach na prezydenta Lublina

Polityczne zmagania wywołują coraz większe emocje wśród kandydatów, którzy starają się przekonać wyborców do swojej kandydatury. Kto zatem zostanie nowym prezydentem Lublina? O to stanowisko walczy czterech kandydatów: Robert Derewenda, Marcin Nowak, Ryszard Zajączkowski i starający się o reelekcję Krzysztof Żuk.

Zobacz także: Wybory samorządowe 2024. Lublin: Kandydaci na prezydenta Lublina, do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Lubelskiego

Bukmacherzy przygotowali również ofertę na wybory samorządowe. Najprostszą – i zarazem najbardziej ubogą – propozycję ma STS. Tutaj można obstawić tylko zwycięzcę pojedynku Krzysztof Żuk kontra Robert Derewenda. Zdecydowanym faworytem jest ten pierwszy. Żeby jednak i na nim można było zarobić w przypadku trafnego typu, analitycy dali drugiemu 36-procentowy handicap. Kursy są wtedy równe – wynoszą 1.85.

Bardziej rozbudowaną ofertę mają Betfan i Fortuna. Można wytypować, czy frekwencja w wyborach na prezydenta Lublina przekroczy 59,0 proc. (nieco wyższy kurs jest, że to się nie uda) i czy zwycięzcę poznamy już w pierwszej turze (tutaj przeważa opcja „tak”). Eksperci przygotowali także linie procentowe dla czworga kandydatów. Oto one:

  • Krzysztof Żuk – 62,5 proc.;
  • Robert Derewenda – 30,0 proc.;
  • Marcin Nowak – 5 proc.;
  • Ryszard Zajączkowski- 2,5 proc.

Dodajmy, że u trójki niższe są kursy na nieprzekroczenie danego progu. W przypadku Zajączkowskiego tu bukmacherzy obstawiają, że uda mu się przekroczyć próg 2,5 proc. głosów.

Zakłady można zawierać do piątku 5 kwietnia do godz. 23:55 lub 23:59, bo o północy rozpocznie się cisza wyborcza.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie. Obstawianie zakładów wiąże się z utratą zainwestowanego kapitału. Redakcja spottedlublin.pl nie zachęca do takiej formy działań. Tekst ma charakter informacyjny i traktowany jest w kategorii ciekawostki.

Zobacz także: Wybory Samorządowe w Lublinie 2024 [INFORMATOR]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.