Kto poprowadzi kawiarnię sezonową na Placu Litewskim?

Kawiarnia sezonowa na Placu Litewskim
Kawiarnia sezonowa na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Miasto szuka podmiotu, który przez najbliższe trzy lata poprowadzi Lubelską Kawiarnię Sezonową na Placu Litewskim.

Kawiarnia na Placu Litewskim nie przyciąga tłumów

Lubelska Kawiarnia Sezonowa na Placu Litewskim ma charakter sezonowy i uzupełnia zrealizowany już projekt „Rewitalizacji części Śródmieścia Miasta Lublin”, w ramach którego dzięki wsparciu funduszy unijnych odnowiono Plac Litewki i deptak. Z uwagi na to, że kawiarenka stanowiła komponent unijnego projektu, grunt udostępniony był nieodpłatnie w formie umowy użyczenia.

„Podmiotem prowadzącym usługi gastronomiczne mogła być organizacja pozarządowa, która jednocześnie była organizatorem stażu dla osób bezrobotnych zamieszkujących obszar Śródmieścia w ścisłej współpracy z Miejskim Urzędem Pracy” – wyjaśnia Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przez ostatnie 6 lat dzierżawcą Lubelskiej Kawiarni Sezonowej było Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym MISERICORDIA, które wygrało dwa dotychczas ogłoszone konkursy. Podmiot był zobowiązany do sprzedaży pięciu kategorii produktów: kawa, herbata, lody, ciastka i soki, jednak miał też możliwość rozszerzyć sprzedaż o kolejne produkty, jednak z wyłączeniem alkoholu.

Mimo tak atrakcyjnej lokalizacji to tłumów przy kawiarence nie można było uświadczyć. Nie wiadomo czy na to wpływ miała mocno ograniczona oferta produktów, czy może brak odpowiedniego brandingu dla usług gastronomicznych. Jednak wkrótce może się do zmienić.

Kto poprowadzi kawiarnię przez kolejne 3 lata?

„Umowa użyczenia z dotychczasowym dzierżawcą wygasła i obecnie trwa procedura wyłonienia nowego dzierżawcy gruntu na prowadzenie kawiarenki z ogródkiem gastronomicznym oraz ustalenia stawki czynszu dzierżawnego, który obejmie również ogródek gastronomiczny” – mówi Joanna Stryczewska. Wyłonieniem nowego dzierżawcy zajmie się Wydział Gospodarowania Mieniem.

Jak się dowiedzieliśmy, przetarg ogłoszony będzie na początku lipca. Wszystko na to wskazuje, że w Lubelskiej Kawiarni Sezonowej będzie mogła być prowadzona również sprzedaż alkoholu. Musimy jednak poczekać na dokładne szczegóły przetargu. Wygra ten podmiot, który zaoferuje najwyższą stawkę czynszu miesięcznego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.