Kto opiekował się 6-latkiem, gdy ten wpadł do maszyny? To wyjaśnia prokuratura

paszowóz
Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 6-latka, który został rozszarpany w maszynie do robienia paszy. Śledczy ustalają, kto w tym czasie opiekował się chłopcem.

Zdarzenie miało w poniedziałek 1 października, w jednej z miejscowości w gminie Ostrówek w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku, do którego doszło na terenie jednego z gospodarstw rolnych.

Jak się okazało 6-letni chłopiec wpadł do paszowozu. W środku maszyny znajdują się ostrza, które tną i mieszają wszystkie składniki paszy dla zwierząt. Kiedy chłopiec wpadł do maszyny ta była podłączona do ciągnika rolniczego. Dziecko pochwyciły i rozszarpały ostrza pracującej maszyny.

Kto opiekował się 6-latkiem?

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lubartowie, która wszęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. – Przeprowadzamy postępowanie, w którym przesłuchujemy świadków. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jak doszło do tego wypadku?

Jak poinformowali nas okoliczni mieszkańcy, do wypadku doszło, gdy ojeciec 6-latka wykonywał prace na gospodarstwie. Mężczyzna przygotowywał zwierzętom paszę, którą następnie rozwoził między zwierzęta. W tym czasie jego żona opiekowała się w mieszkaniu dwoma córkami.

Każde z rodziców myślało, że 6-latek jest pod opieką drugiego. Kiedy wieczorem zorientowali się, że chłopca nie ma ani w domu, ani na terenie gospodarstwa rozpoczęły się jego poszukiwania. Sąsiedzi również nie wiedzieli co się stało z chłopczykiem. Jeden z sąsiadów widział tylko, że jeździł na rowerku, który był na podwórku.

Wtedy ojeciec postanowił jeszcze raz sprawdzić teren gospodarstwa. Przy maszynie do robienia paszy zauważył szczątki chłopca, po czym wezwał na miejsce służby ratunkowe. Chłopiec prawdopodobnie wykorzystał chwilę nieuwagi ojca i wspiął się z ciekawości na maszynę, gdzie od góry umieszcza się składniki paszy i tam stracił równowagę i wpadł do środka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.