Kto odpowiada za odśnieżanie dzielnic? Zimowe utrzymanie dróg w Lublinie

IMAG3374 min e1452881010841
zdjęcie ilustracji: Dominik Wąsik

Z uwagi na wystąpienie w ostatnich dniach opadów śniegu na ulice Lublina wyjechał sprzęt służący zimowemu utrzymaniu. Przedstawiamy „Informator zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Lublin”, w którym znajduje się wykaz ulic, chodników czy schodów, które są objęte stałym zimowym utrzymaniem.

Na ulicach naszego miasta trwa akcja zimowego utrzymania dróg. Miasto Lublin podzielone jest na siedem rejonów zimowego utrzymania dróg, którymi zajmują się wyłonieni w toku postępowania przetargowego wykonawcy.

mapa-utrzymanie

Do zakresu obowiązków firm zajmujących się zimowym utrzymaniem należny min. mechaniczne ośnieżanie i posypywanie ulic, ręczne zimowe utrzymanie chodników, placów, kładek dla pieszych oraz ścieżek rowerowych, wywoź śniegu jak również stałe kontrolowanie prognoz pogody w celu podjęcia akcji zimowego utrzymania uzasadnionej warunkami atmosferycznymi.

plugosolarka
fot. zdm.lublin.eu

Dzięki wyposażeniu pługosolarek w urządzenia GPS praca tego sprzętu jest monitorowana co pozwala na  kontrolę  i jego  efektywne wykorzystanie  Zgodnie z zapisami umowy, Wykonawcy zobowiązani są do utrzymywania gotowości do podjęcia akcji  w okresie od 1 listopada do 31 marca każdego roku obowiązywania umowy.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, odpowiada za odśnieżanie dróg publicznych o łącznej długości: 550,57 km i w związku z tym do dnia dzisiejszego wykorzystane zostało ok. 600 ton soli oraz 80 ton piasku.

W związku z powyższym, w przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu, zgłoszenia dotyczące odśnieżania prosimy kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Telefon dyżurny: 81 466 57 89 – w godzinach 06.00 – 21.00. W pozostałych godzinach interwencje można zgłaszać do Straży Miejskiej Miasta Lublin pod numerem telefonu 986.

Informator zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Lublin w sezonie 2015/2016

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.