Kto dostarczy przegubowe autobusy elektryczne dla Lublina? Zainteresowane są dwie firmy

trolejbus komunikacja miejska ztm mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Solaris i białoruski Belkommunmash stanęły do przetargu na zakup 7 przegubowych autobusów elektrycznych. Pojazdy mają zacząć pojawiać się w Lublinie w 2023 roku.

Lublin chce kupić przegubowe autobusy elektryczne

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otworzył w środę oferty w przetargu na dostawę 7 fabrycznie nowych przegubowych autobusów elektrycznych. W przetargu wzięły udział dwie firmy: Solaris Bus oraz białoruska firma Belkommunmash.

Oferta konsorcjum firm OPF Sp. z o.o. oraz BKM-Ukraina Sp. z o.o przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia o prawie 7 mln zł natomiast oferta firmy Solaris Bus&Coach przekracza kwotę o prawie 1,2 mln zł. ZTM planował wydać 21,6 mln zł.

Czy miasto dołoży brakujące 1,2 mln zł do najtańszej oferty?

„Z uwagi na to, że cena ofert jest wyższa niż kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia rozpatrywane będą różne warianty (zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia lub unieważnienie postępowania)” – mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

„Komisja przetargowa przystępuje do dalszych prac. Najpierw dokona ona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu” – wyjaśnia Monika Fisz.

Autobusy będą wyposażone m.in. w system monitoringu, klimatyzację, automat do sprzedaży biletów akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe oraz system do zliczania pasażerów, porty USB (typ A). Każdy z pojazdów pomieści minimum 120 pasażerów.

Termin dostawy całej partii 7 szt. autobusów zaplanowany jest do 30 maja 2023 r. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii kursujących w centrum miasta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.