Kto będzie wozić mieszkańców Lublina? ZTM powtarza przetarg na obsługę trzech linii

Autobus przegubowy na linii nr 26
Autobus przegubowy na linii nr 26 | fot. Dominik Wąsik

W grudniu nie udało się wyłonić nowego przewoźnika, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie powtarza postępowanie. Tym razem ZTM zmniejszył wymagania co do ilości pojazdów – z 12 na 10 autobusów przegubowych.

Kolejny przetarg na przewóz mieszkańców Lublina

W grudniu Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otworzył oferty w przetargu na przewóz osób, który podzielił na dwie części. Pierwsza dotyczyła obsługi wybranych kursów na liniach 1, 12, 78, 79 i 85 czterema autobusami krótkimi. Druga część to dwanaście autobusów przegubowych na liniach 17, 18, 20, 26, 31, 39, 40, 55 i 57.

W przypadku pierwszej części udało się rozstrzygnąć przetarg. ZTM wybrał ofertę lubelskiego przewoźnika Lubelskie Linie Autobusowe, którego oferta mieściła się w założonym budżecie. W przypadku drugiej części podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania, bo złożone w przetargu oferty przekraczały budżet.

W styczniu ZTM powtórzył przetarg dla drugiej części, lecz z małymi modyfikacjami. Zmianie uległa ilość pojazdów. Tym razem chodzi o dziesięć autobusów przegubowych, które zostaną skierowane do obsługi wybranych kursów na liniach 20, 31 i 39. Ilość wozokilometrów pozostaje ta sama, czyli 2,1 mln wzkm.

„Drugie podejście do rozstrzygnięcia przetargu w segmencie autobusów przegubowych jest próbą uzyskania większego potencjału przewozowego z udziałem przewoźników prywatnych. Pierwsze podejście pokazało, że sytuacja makroekonomiczna tj. wzrost kosztów paliw, energii elektrycznej itp., wpływa na działanie przewoźników komercyjnych, których oferowane stawki drastycznie wzrosły” – mówi Monika Fisz z ZTM Lublin.

ZTM czeka na oferty zainteresowanych firm do 10 lutego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.