Księgowa dała się nabrać oszustom. Wypłaciła z konta 65 tys. zł i przelała oszustom

księgowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

55-letnia księgowa jednej z instytucji straciła 65 tysięcy złotych, po tym jak myślała, że współpracuje z policją. Fałszywy policjant przekazał kobiecie, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone.

Księgowa przelała oszustowi pieniądze

W czwartek na numer służbowy 55-letniej księgowej jednej z instytucji w Lublinie, zadzwonił fałszywy policjant CBŚP, który oświadczył, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Mężczyzna poprosił kobietę o pomoc w zatrzymaniu sprawców.

W tym celu kobieta z własnego konta wypłaciła 65 tysięcy złotych i przelała gotówkę na wskazany przez fałszywego policjanta rachunek. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła ten fakt na policję. Prawdziwi funkcjonariusze od razu wystąpili o blokadę środków.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.