Książka za śmieci! Wyjątkowa akcja ponownie w Lublinie. Gdzie i kiedy? [SZCZEGÓŁY]

Akcja Książka za worek śmieci w Lublinie
Akcja Książka za worek śmieci w Lublinie | materiały organizatora

Lublin po raz kolejny włącza się do akcji „Książka za worek śmieci”. 16 września odbędzie się wielkie sprzątanie terenów nad rzeką Bystrzycą. Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają książkami. Jak dołączyć do akcji i co zrobić, żeby zamienić śmieci na książkę? Sprawdź szczegóły!

Książka za pozbierane śmieci już 16 września

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. 

Akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest w ten dzień we wszystkich województwach Polski. W ubiegłym roku w Lublinie, podczas akcji ochotnicy zebrali 33 worki śmieci!

Książki za posprzątanie terenów nad rzeką Bystrzycą

W Lublinie uczestnicy akcji posprzątają teren wzdłuż Bystrzycy, przy ścieżce rowerowej, od wiaduktu kolejowego do tamy na Zalewie Zemborzyckim. Akcja rozpocznie się w sobotę (16 września) o godz. 10:00, na początku drogi rowerowej, za kładką, w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego.

W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, a podziękowaniem dla ich pracy jest podarek w postaci książki. W każdym mieście dla uczestników akcji przeznaczona jest pula 50 książek. O przyznaniu książki decyduje kolejność zgłoszeń – rejestracji poprzez formularz internetowy, która potrwa do wyczerpania miejsc.

Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe, zaś dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek.

Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji dostępna jest na mapie pod linkiem.

Zobacz także: Aplikacja miała odnaleźć osoby uchylające się od opłaty za śmieci. „Nie była w stanie przetworzyć takiej ilości danych”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.