Ksiądz zmarł podczas nabożeństwa w Wielki Piątek. Miał 31 lat

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zmarł ks. Krystian Kotulski, wikariusz w parafii w Kosobudach (powiat zamojski). Duchowny zasłabł podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Mimo udzielonej pomocy, mężczyzny nie udało się uratować.

O śmierci ks. Krystiana Kotulskiego poinformowała diecezja zamojsko-lubaczowska. Zdarzenie miało miejsce w Wielki Piątek, 30 marca w kościele parafialnym w Kosobudach. Tuż po udzieleniu wiernym komunii, duchowny stracił przytomność i osunął się na posadzkę.

Od razu podjęto resuscytację, którą kontynuowała załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych 31-letniego księdza. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci księdza, który odszedł w przeddzień najważniejszego katolickiego święta.

Ks. Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Wacława Depo w katedrze zamojskiej 4 czerwca 2011 roku. Najpierw pracował jako wikariusz w parafii Lipsko koło Zamościa, by od sierpnia 2015 roku wypełniać te obowiązki w Kosobudach.

Śp. ks. Krystian Kotulski


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.