Ksiądz nagrywał osoby korzystające z toalety w galerii handlowej. Biskup zdecydował o jego odsunięciu od posługi

Zboczeniec podgląda mężczyzn w toalecie galerii handlowej
Zboczeniec podgląda mężczyzn w toalecie galerii handlowej | nadesłane

Wikariusz z Łukowa został przyłapany na nagrywaniu mężczyzny korzystającego z toalety w jednej z galerii handlowej na terenie Lublina. Policjanci przesłuchali 37-letniego księdza, po czym go zwolniono. Decyzją biskupa wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej.

Ksiądz przyłapany na nagrywaniu w toalecie

Do tego zdarzenia doszło 9 lutego w jednej z galerii handlowych w centrum Lublina. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z kabin w toalecie zamknął się mężczyzna, który przez wykonane otwory w kabinie miał nagrywać osoby korzystające z sąsiadujących kabin. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim być 37-letni Artur S., wikariusz z Łukowa.

O podejrzanych otworach w tej toalecie pisaliśmy już w listopadzie 2022 r. Więcej: Zboczeniec podgląda mężczyzn korzystających z toalety w galerii handlowej. Zrobił specjalne otwory w kabinie

Przeprowadzono z nim czynności, a następnie mężczyźnie przedstawiono zarzut utrwalania nagiego wizerunku mężczyzny bez jego zgody. Śledczy zabezpieczyli laptop i dwa telefony duchownego, aby sprawdzić, czy nie dochodziło wcześniej do podobnych zdarzeń. Po przesłuchaniu 37-latek został zwolniony.

Ksiądz odsunięty od posługi

Decyzją Biskupa Siedleckiego ksiądz został odsunięty od wszelkiej pracy duszpasterskiej i skierowany do czasu zakończenia śledztwa oraz ewentualnego procesu w miejsce odosobnienia – poinformował ks. Jacek Świątek, rzecznik kurii siedleckiej.

Jednocześnie wyjaśnił, że kuria nie otrzymywała wcześniej żadnych sygnałów o jakichkolwiek zachowaniach tego księdza, odbiegających od „przyjętych norm i reguł relacji międzyludzkich i społecznych”.

Mężczyzna może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.