Krzysztof Żuk rozdawał tort mieszkańcom Lublina. Tak prezydent dziękował lublinianom za wygrane wybory

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk rozdawał mieszkańcom tort
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk rozdawał mieszkańcom tort | fot. Dominik Wąsik

W powyborczy poniedziałek Krzysztof Żuk rozdawał tort na deptaku. Prezydent podziękował w ten sposób mieszkańcom za udział w wyborach i oddane na niego głosy, które zapewniły mu czwartą kadencję.

Krzysztof Żuk podziękował mieszkańcom Lublina za oddane głosy

Wybory samorządowe 2024 za nami. Krzysztof Żuk wygrał wybory na prezydenta Lublina w pierwszej turze, osiągając wynik 57,49 proc. głosów, podczas gdy na drugiego w zestawieniu Roberta Derewendę zagłosowało 34,26 proc. wyborców. Prezydent ma również większość w Radzie Miasta, bo jego klub uzyskał 18 z 31 mandatów.

Zobacz także: Wybory samorządowe 2024. Radni Lublina wybrani – wyniki. Większość mandatów trafi do przedstawicieli prezydenta

„Potwierdziło się to, co założyliśmy w naszej kampanii, czyli z jednej strony pierwsza tura dla kandydata na prezydenta, z drugiej większość w Radzie Miasta. Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zrobić to głęboko się ukłonić wszystkim mieszkańcom Lublina i powiedzieć słowo dziękuję” – takimi słowami zaczął poniedziałkową briefing prasowy Krzysztof Żuk.

Większość w Radzie Miasta daje prezydentowi przez następną 5-letnią kadencję swobodność w realizacji zaplanowanych działań. Wśród planów prezydent Żuk wymienił m.in. Strategię Rozwoju Lublin 2030, czy założenia prezentowane w kampanii wyborczej.

„Staramy się już dzisiaj szybko rozpisywać te działania na konkretne harmonogramy i przystępować do ich realizacji, mimo że ta kadencja Rady Miasta skończy się wraz z końcem kwietnia. Zakładamy dzięki temu wynikowi głosowania kontynuację stabilności polityki, którą chcemy prowadzić” – podkreślił Krzysztof Żuk.

W ramach podziękowania za oddane głosy prezydent Lublina Krzysztof Żuk poczęstował mieszkańców przechodzących deptakiem słodkim poczęstunkiem – tortem. Na górze tortu znalazła się figurka z podobizną twarzy Krzysztofa Żuka.

ZDJĘCIA

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z nowymi radnymi jego klubu
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk z nowymi radnymi jego klubu | fot. Dominik Wąsik
Tort z podobizną Krzysztofa Żuka
Tort z podobizną Krzysztofa Żuka | fot. Dominik Wąsik
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk rozdał mieszkańcom tort
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk rozdał mieszkańcom tort | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.