Krzysztof Żuk idzie do sądu. Złoży skargę na zarządzenie zastępcze wojewody

Krzysztof Żuk prezydent Lublina

Na czwartkowej konferencji prezydent Lublina zapowiedział złożenie skargi na decyzję wojewody. Ma ona wpłynąć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w ciągu kilku najbliższych dni.

 

– Postępowanie wojewody w sprawie oskarżeń kierowanych wobec mnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i w ślad za tym zarządzenie zastępcze są obarczone wieloma błędami prawnymi i opierają się na całkowitym niezrozumieniu przepisów prawa – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin.

 

Wojewoda twierdzi, że nie ma uprawnień do weryfikowania ustaleń CBA. – To nieprawda, bo jako organ nadzoru ma obowiązek ustalić stan faktyczny, a następnie orzec, czy zachodzą przesłanki do wygaśnięcia mandatu – dodaje Żuk.

 

Czytaj także: Czy Krzysztof Żuk pozostanie prezydentem Lublina do jesieni 2018? Bukmacherzy obstawiają.

 

Krzysztof Żuk w ciągu najbliższych dni ma złożyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę na zarządzenie zastępcze wojewody lubelskiego o wygaszeniu mandatu Prezydenta Miasta Lublin.

 

– Działania wojewody i postępowanie przed sądem mają charakter tylko i wyłącznie administracyjny i nie powodują żadnych ograniczeń ani zakazów w pełnieniu funkcji Prezydenta – informuje Żuk.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.