Krzysztof Komorski został nowym wojewodą lubelskim. Zastąpi na tym stanowisku Lecha Sprawkę

Krzysztof Komorski został nowym wojewodą lubelskim
Krzysztof Komorski został nowym wojewodą lubelskim | fot. MSWiA

Krzysztof Komorski, dotychczas radny sejmiku województwa lubelskiego, został oficjalnie powołana na stanowisko wojewody lubelskiego. Zastąpi Lecha Sprawkę z PiS, odchodzącego po 4 latach rządów.

Krzysztof Komorski wojewodą lubelskim

O tym, że to właśnie Krzysztof Komorski ma objąć stanowisko nowego wojewody lubelskiego, mówiło się już od kilku dni. W środę, 20 grudnia informacje się potwierdziły – zapadła oficjalna decyzja w tej sprawie.

Krzysztof Komorski po godz. 16 odebrał nominację z rąk Tomasza Szymańskiego, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji. Wojewodów powołał premier Donald Tusk na wniosek ministra Marcina Kierwińskiego.

Krzysztof Komorski od 2018 roku był radnym sejmiku województwa lubelskiego. W latach 2015-2018 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Jest również wiceprezesem miejskiej spółki MOSiR w Lublinie.

„Przez kilkanaście lat razem współpracowaliśmy w lubelskim samorządzie. Jestem pewien, że świetnie poradzi sobie w roli reprezentanta Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w naszym województwie” – napisał na facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Lech Sprawka odchodzi ze stanowiska

Z posadą wojewody lubelskiego po 4 latach rządów PiS żegna się Lech Sprawka. Zastąpił on na tym stanowisku w 2019 r. Przemysława Czarnka, który w wyborach do Sejmu uzyskał wynik ponad 87 tys. głosów i został posłem.

„Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, z którymi miałem zaszczyt współpracować na rzecz mieszkańców województwa lubelskiego i Polski jako Wojewoda Lubelski w latach 2019-2023. Za nami wiele ważnych, trudnych, ale i radosnych spraw i wydarzeń. Jestem pewien, że z licznych sytuacji kryzysowych wyszliśmy obronną ręką dzięki dialogowi, wzajemnej życzliwości, otwartości na współpracę i świadomości wspólnego celu. Zachowam to doświadczenie we wdzięcznej pamięci. Mojemu następcy na stanowisku Wojewody Lubelskiemu życzę mniejszej w jakości i ilości liczby sytuacji kryzysowych, doskonałych współpracowników oraz siły i wytrwałości w realizowaniu codziennych obowiązków” – napisał na swoim facebooku Lech Sprawka.

Lech Sprawka odchodzi ze stanowiska wojewody lubelskiego
Lech Sprawka odchodzi ze stanowiska wojewody lubelskiego | fot. Lech Sprawka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.