Krzesimów: Tuż po porodzie wyrzuciła dziecko do rzeki. Matka dziecka została zatrzymana

Aneta P. zabiła swoją córkę, wrzucając ją do rzeki | fot. policja

Okoliczny mieszkaniec podczas niedzielnego spaceru, w zaroślach nad rzeką w Krzesimowie, odnalazł zwłoki dziecka. Policjanci zatrzymali 22-letnią matkę.

 

Kobieta zastała zatrzymana w czwartek na terenie miejsca zamieszkania. Jej zatrzymanie to efekt pracy policjantów ze świdnickiej komendy wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz nadzorującej postępowanie świdnickiej prokuratury.

 

22-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego będzie odpowiadała za pozbawienia życia swojego narodzonego dziecka. Zwłoki noworodka odnalezione zostały 15 października w miejscowości Krzesimów. Na makabryczne znalezisko natknął się jeden z okolicznych mieszkańców. Podczas niedzielnego spaceru, w zaroślach nad rzeką, odnalazł zwłoki dziecka.

 

– Od tego momentu funkcjonariusze wraz z prokuraturą prowadzili intensywne czynności. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to, by ustalić matkę dziecka i motywy jej działania – relacjonuje mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

 

Przez te niespełna dwa tygodnie śledczy wykonali szereg czynności, sprawdzeń, typowań i ustaleń. To wszystko doprowadziło do zatrzymania w czwartek w miejscu zamieszkania 22-letniej kobiety.

 

– Jeszcze w czwartek mieszkanka powiatu została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie – dodaje mł. asp. Domaradzka.

 

Na wniosek policji Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kobiecie grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Wstrząsające wyniki sekcji zwłok noworodka wyrzuconego do rzeki w KrzesimowieWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.