Krowa weszła na dach dworku i nie chciała zejść. Nietypowa interwencja strażaków

Krowa na dachu dworku | fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie

Dwie i pół godziny trwała akcja strażaków, którzy usiłowali ściągnąć na ziemię krowę z dachu zabytkowego dworku. Zwierzę stało się w pewnym momencie agresywne.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Niewikla na Mazowszu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie otrzymali informację o krowie, która weszła na dach zabytkowego dworku. Krasula weszła do opuszczonego budynku przez otwarte drzwi i pokonała dwa piętra by później znaleźć się na dachu.

Strażacy w jednej ze ścian musieli wykonać otwór, a następnie przy pomocy desek odgradzać kolejne pomieszczenia w taki sposób, aby nakierować krowę i pomóc jej zejść po schodach. Akcja strażaków trwała około dwie i pół godziny. Zwierzę całe i zdrowe trafiło na ziemię i dołączyło do swojego stada.

Strażacy musieli wykonać dziurę w jednej ze ścian | fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie
Krowa na dachu dworku | fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.