Krople do oczu stosowane przy zespole suchego oka wycofane. Sprawdź, czy je masz

Krople do oczu
Krople do oczu | fot. shutterstock

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju kropli do oczu marki Ikervis (Ciclosporinum). Mogą być groźne dla zdrowia.

Krople do oczu wycofane

GIF wycofuje z obrotu na terenie Polski produkt leczniczy: Ikervis (Ciclosporinum), 1 mg/ml, krople do oczu, emulsja; nr serii: 4N78E; termin ważności: 05.2023; podmiot odpowiedzialny: SANTEN Oy.

„Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w systemie Rapid Alert wpłynęła informacja od Europejskiej Agencji Leków o wykryciu kryształów substancji czynnej w określonych seriach produktu leczniczego Ikervis, 1 mg/ml krople do oczu, emulsja” – wyjaśnił GIF w swojej decyzji.

Lek Ikervis zawiera cyklosporynę, która jest lekiem immunosupresyjnym. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu ciężkiego zapalenia rogówki oraz w leczeniu zespołu suchego oka u pacjentów nie odczuwających poprawy pomimo stosowania preparatów sztucznych łez.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.