Królują pelargonie i czarne wilce. W centrum Lublina trwa letnia wymiana kwiatów

Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina
Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

Trwa wymiana ozdobnych kompozycji roślin jednorocznych. Do skrzynek, donic i konstrukcji kwietnikowych w centrum miasta i na ulicach trafi ponad 6 tysięcy sadzonek traw ozdobnych i roślin zielnych.

Lublin już w kolorach lata

Do konstrukcji kwietnikowych w centrum Lublina trafiły czerwone pelargonie, czarne wilce i kępy białych smagliczek, w dużych, dodatkowo, znalazły się ciemnoniebieskie petunie. Skrzynki na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów wypełniły się pelargoniami i komarzycami.

Podobnymi kompozycjami z jasnozielonym wilcem obsadzono donice wiszące przy ul. Królewskiej, przed Trybunałem Koronnym, na Placu Zamkowym oraz na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej. Zbliżone kompozycje, dodatkowo uzupełnione czerwonymi trawami, pojawią się w skrzynkach przy ul. Lubartowskiej.

Dekoracją dużych donic przy ul. Muzycznej i al. Tysiąclecia będą wysokie czerwone pacioreczniki. Podłużny pojemnik przy budynku Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej wypełnią pelargonie, petunie i wilce. Łącznie na ulice Lublina trafi blisko 6400 roślin. Nowe nasadzenia będą gotowe do połowy czerwca.

Dalsza część tekstu pod zdjęciami

Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina
Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik
Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina
Nowe kwiaty w donicach w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

Łąki kwietne w Lublinie

W wakacje zakwitną również łąki kwietne. W tym sezonie jednoroczne mieszanki z kontrastujących kwiatów wysiano w trzech lokalizacjach: przy ul. Wrotkowskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Diamentową), ul. Łęczyńskiej (przy skrzyżowaniu z al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie wzrasta łąka kwietna z dodatkiem słoneczników.

Tu kosimy rzadziej

Nie zabraknie też naturalnych łąk kwietnych, które poprzez ograniczone koszenie powstaną na obszarze około 40 ha. Miejsca te zostaną oznaczone tablicami informacyjnymi „Tu kosimy rzadziej”, tak aby mieszkańców miasta poinformować o celowym pozostawieniu nieskoszonych fragmentów.

Takie łąki zobaczymy w kilkudziesięciu miejscach, między innymi przy: ul. Smoluchowskiego, ul. Wrotkowskiej, al. Kompozytorów Polskich, al. Smorawińskiego, al. Witosa, ul. Armii Krajowej, ul. Jana Pawła II, al. Mazowieckiego i ul. Nadbystrzyckiej.

IMG 20190731 082747
W miejscach kwietnych łąk można znaleźć tabliczki „tu kosimy rzadziej” | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.