Ważny temat? Prześlij newsa!

Kredyty znowu w górę. Podwyżka stóp procentowych w lipcu mniejsza niż przewidywano

Spotted Lublin

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. To mniej niż spodziewali się analitycy. Oznacza to, że główna stopa procentowa NBP, referencyjna, wzrośnie do 6,5 proc. Stopy procentowe w górę. O ile? Czwartkowa podwyżka stóp o 50 pkt. bazowych jest mniejsza niż prognozowana przez analityków, którzy oceniali, że Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się […]

Prezes NBP Adam Glapiński

Prezes NBP Adam Glapiński | fot. NBP

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin
Dodaj anonimowo Na żywo Przejdź do strony

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. To mniej niż spodziewali się analitycy. Oznacza to, że główna stopa procentowa NBP, referencyjna, wzrośnie do 6,5 proc.

Stopy procentowe w górę. O ile?

Czwartkowa podwyżka stóp o 50 pkt. bazowych jest mniejsza niż prognozowana przez analityków, którzy oceniali, że Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na podwyżkę stopy referencyjnej do poziomu 6,75 proc. Tym samym główna stopa NBP, referencyjna, wzrosła w lipcu do 6,5 proc., stopa lombardowa do 7 proc., a stopa depozytowa do 6 proc., stopa redyskontowa weksli do 6,55 proc. a stopa dyskontowa weksli do 6 proc.

To dziesiąta z rzędu podwyżka stóp procentowych NBP w cyklu rozpoczętym w październiku 2021 r. Rada Polityki Pieniężnej na początku czerwca podniosła stopy procentowe o 75 pkt. bazowych. Dzisiejsza podwyżka stóp oznacza, że dla kredytu na 300 tysięcy złotych rata wzrośnie o kolejne ok. 100 zł.

Kolejne posiedzenie RPP odbędzie się we wrześniu.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check