Kręcił audi „bączki” na nowej kostce brukowej. Straty na prawie 120 tysięcy złotych

Zniszczył kostkę brukową w rejonie wjazdu na Wolny Obszar Celny
Zniszczył kostkę brukową w rejonie wjazdu na Wolny Obszar Celny | fot. KMP Biała Podlaska

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 27-latek, który przed wjazdem na teren Wolnego Obszaru Celnego w Małaszewiczach zniszczył nową kostkę brukową. Młody mężczyzna postanowił pokręcić „bączki” na nowym placu. Straty na prawie 120 tysięcy złotych.

Zniszczył kostkę na nowym placu

W połowie listopada do Komisariatu Policji w Terespolu zgłosił się właściciel firmy budowlanej wykonującej prace przy utwardzeniu terenu w miejscowości Małaszewicze Małe w rejonie wjazdu na Wolny Obszar Celny.

„Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca uszkodził samochodem niemal 500 metrów kwadratowych nawierzchni kostki, kręcąc na niej tak zwane bączki” – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Sprawcę nagrał monitoring

Poczynania kierowcy uwiecznił zapis gminnego monitoringu. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że w związku z powstałymi uszkodzeniami niezbędna jest wymiana całości kostki. Wartość powstałych strat oszacował na kwotę niemal 120 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Piszczac. „Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Nie chciał jednak wyjaśniać powodów swojego postępowania” – informuje komisarz Salczyńska-Pyrchla.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. całą powierzchnię? coś mi się wydaje, że brukarz odwalił fuszerkę i szczęśliwie udało mu się zwalić wszystko na tego kierowcę… chociaż oczywiście mogę się mylić.