Kreatywna przestrzeń biznesowa

Lubelskie Centrum Konferencyjne | materiały prasowe

Myśląc o najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach architektonicznych na mapie naszego miasta, nie można pominąć futurystycznego budynku, który mieści się w samym sercu Lublina, przy ulicy Grottgera. Lubelskie Centrum Konferencyjne to oryginalna przestrzeń do organizacji prestiżowych spotkań biznesowych, ale też atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców regionu oraz turystów.

W ciągu ponad trzech lat, które upłynęły od otwarcia, w LCK odbyło się już ponad 430 wydarzeń, w tym 48 o randze międzynarodowej. Lubelskie Centrum Konferencyjne od początku swojego istnienia budzi szerokie zainteresowanie swoim charakterystycznym wyglądem i szeregiem innowacyjnych rozwiązań z zewnątrz i w środku.

Szklana fasada zaprasza gości stojących przed budynkiem, dając możliwość obserwacji nietypowego wnętrza z ulicy. Kolorowa innowacyjna fontanna w Atrium, w towarzystwie drzew to połączenie nowoczesnego designu z przyrodą. Zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, budynek przepełniony jest ekologicznymi rozwiązaniami zużycia energii, inteligentnego ogrzewania i klimatyzowania powietrza oraz wykorzystywania wody deszczowej, a także kolektorów słonecznych. 

Jedenaście nowoczesnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych to nie tylko przestrzeń w której odbywają się międzynarodowe spotkania naukowe i biznesowe, ogólnopolskich kongresów czy konferencji prasowych.

Lubelskie Centrum Konferencyjne kreuje także ciekawe, autorskie wydarzenia. Jednym z przykładów jest cykl Dni Otwartych LCK dla biznesu, który w nawiązaniu do misji obiektu, stawia sobie za cel rozwój gospodarczy naszego regionu i wspieranie turystyki biznesowej województwa lubelskiego.

LCK angażuje się też w liczne inicjatywy społeczne, pomaga w organizacji lokalnych festiwali i warsztatów, skierowanych do mieszkańców Lublina i odwiedzających miasto turystów.

Kontynenty – Spotkaj Podróżników to inicjatywa Centrum, skierowana do miłośników podróży i ciekawych historii z odległych zakątków świata. To inspirujące spotkania z Podróżnikami i niesamowite relacje z wypraw. Kolejne wydarzenie z cyklu Kontynenty odbędzie się już 2 grudnia.

LCK współorganizuje także Lubelski Festiwal Filmowy, który rozpocznie się 26 listopada i będzie trwał do 30 listopada. Jest on świetną okazją do poznania wartościowego światowego kina autorskiego, udziału w ciekawych warsztatach, panelach dyskusyjnych czy prelekcjach.

W ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego w LCK będzie można uczestniczyć w: Lublin Media Meetings, czyli międzynarodowym panelu dyskusyjnym, którego tematem będzie współpraca kulturalna krajów dawnej Unii Lubelskiej oraz Lublin Media Workshops warsztatach twórców filmowych z całego świata z zakresu innowacji i nowych technologii.

Lubelskie Centrum Konferencyjne zaprasza mieszkańców Lublina na zbliżające się wydarzenia biznesowe i kulturalne, które w najbliższym czasie będą odbywać się w przestrzeni LCK.

Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie

ul. Artura Grottgera 2

20-029 Lublin

81 718 09 00

[email protected]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.