„Kreacje Kulinarne”, czyli bezpłatne warsztaty dla najmłodszych — ruszają zapisy na kolejne spotkanie

Ręce, ciasto, Wałek do ciasta
fot. Pixabay

Warsztaty to wspólna inicjatywa Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Są one skierowane do dzieci w wieku od 8 do 13 lat, będących członkami wszystkich lubelskich rodzin, zarówno dużych, jak i tych mniejszych.

– Stale podejmujemy działania, by Lublin był miastem przyjaznym i otwartym na potrzeby wszystkich swoich mieszkańców, również tych najmłodszych. Dzięki inicjatywom realizowanym w ramach programu Rodzina Trzy Plus chcemy stwarzać młodym osobom różnorodne możliwości rozwijania swoich talentów i pasji. Warsztaty kulinarne to doskonały sposób na realizację zainteresowań i rozwijanie naturalnej kreatywności dzieci, ale także okazja do dobrej zabawy i zawierania nowych przyjaźni. Serdecznie zachęcam do zapisów. Przygotowane we współpracy z Arche Hotel Lublin warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu wiedzy kulinarnej – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Sprawdź co czeka uczestników

Młodzi uczestnicy poznają, m.in. tajniki wyrobu ciasta na pizzę czy wypieku babek drożdżowych, a także pod okiem Marcina Szuleja, profesjonalnego szefa kuchni, samodzielnie przygotują wybrane dania. Zajęcia będą odbywały się w Hotelu Arche przy ul. Zamojskiej 30, w małych grupach i kameralnej atmosferze, tak by każdy zainteresowany wyniósł z nich jak najwięcej wiadomości i umiejętności.

Spotkanie będzie trwało około 3 godzin, a na jego zakończenie młodzi kucharze otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów.

Łącznie zaplanowano 3 dni zajęć warsztatowych, a w ramach każdego dnia przewidziano przeszkolenie 2 grup uczestników. Pierwsze warsztaty odbyły się 4 listopada o godz. 11.00 oraz godz. 14.15. Kolejne „Kreacje Kulinarne” zaplanowano w najbliższą sobotę 18 listopada (rejestracja od 14 listopada) oraz 2 grudnia (rejestracja od 28 listopada).

plakat
fot. Materiał organizatora

Zapisz dziecko na warsztaty kulinarne

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online na stronie www.trzyplus.lublin.eu. Na jednym formularzu zgłoszeniowym można dokonać zgłoszenia tylko jednego dziecka.

Zapisy ruszą jutro (wtorek, 28 listopada) od godz. 9.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się dziecka na warsztaty rodzice lub opiekunowie zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty e-mail.

Organizatorami „Kreacji Kulinarnych” są Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz Arche Hotel Lublin, zaś partnerem wydarzenia jest Bidfood Farutex.

Terminy warsztatów:

  • 4 listopada br. – Formularz zgłoszeniowy — BRAK MIEJSC
  • 18 listopada br. – Formularz zgłoszeniowy — rejestracja od 14 listopada br.
  • 2 grudnia br. – Formularz zgłoszeniowy — rejestracja od 28 listopada br.

W jakich warsztatach chciałbyś wziąć również udział? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.