Krasnystaw: Myślał, że rozmawia z nastolatką i składał propozycje seksualne

Policjanci z komendy w Krasnymstawie zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn. Mężczyzna umieścił w internecie ogłoszenie dotyczące tzw. sponsoringu. Mając przeświadczenie, że koresponduje z nieletnią poniżej 15 roku życia, składał propozycje seksualne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Rano do komendy Policji w Krasnymstawie zadzwonił mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że na jednym z portali internetowych spotkał się z ogłoszeniem dotyczącym spotkań towarzyskich w charakterze tzw. sponsoringu. Zgłaszający stwierdził, że na podany numer telefonu wysłał smsa informując, że ma 14 lat i nazywa się Aga. Po tym, wystawiający ogłoszenie zaczął z nim korespondować. Mając przeświadczenie, że rozmawia z osobą poniżej 15 lat składał propozycję obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym. W dalszych kontaktach zgłaszający oświadczył, że mężczyzna z ogłoszenia zaproponował spotkanie w sobotni wieczór na terenie Krasnegostawu.

O godzinie 20 w umówionym miejscu czekali już operacyjni z komendy Policji w Krasnymstawie. Kilka chwil po policjantach na miejsce podjechała mazda, którą według informacji miał przyjechać mężczyzna zamieszczający ogłoszenie. Policjanci wylegitymowali kierowcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn.

Policjanci podczas przeszukania pojazdu zabezpieczyli telefon z którego wysyłane były smsy. Ponadto w pojeździe odnaleziono akcesoria erotyczne. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczono również komputer z danymi. Policjanci analizują teraz wszystkie dowody i sprawdzają czy mężczyzna na swoim koncie może mieć też inne tego typu czyny.

33-latek trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za składanie propozycji obcowania płciowego osobie poniżej 15 roku życia grozi kara do 2 lat więzienia.

materiały KG

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.