Krakowskie Przedmieście zyska nową nawierzchnię

Krakowskie Przedmieście przejdzie remont
Krakowskie Przedmieście przejdzie remont | fot. Miasto Lublin

Urzędnicy ogłosili właśnie przetarg na wyłonienie firmy, która w 50 dni od podpisania umowy wymieni nawierzchnię Krakowskiego Przedmieścia. Po nowej nawierzchni pojedziemy w lipcu.

Krakowskie Przedmieście do remontu

Zakres planowanych robót obejmie odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. Wieniawskiej do ul. 3 Maja. Prace drogowe będą polegały na wymianie dwóch warstw bitumicznych jezdni, wymianie krawężników, włazów studni oraz wpustów kanalizacji deszczowej.

Dodatkowo nastąpi wymiana nawierzchni na zatokach autobusowych oraz wyrównanie chodników. Zamówienie zakłada również odnowienie powłok malarskich na słupkach, stojakach rowerowych oraz koszach na odpady. Na zakończenie wykonawca odtworzy oznakowanie poziome.

Łącznie do remontu przewidziano ponad 4,5 tys. m2 powierzchnia jezdni oraz 570 m długości krawężników. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie remontu. Termin ten liczony jest od daty zawarcia umowy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.