Krakowskie Przedmieście zamknięte. Po przebudowie będzie deptakiem

Krakowskie Przedmieście zamknięte dla ruchu | fot. Dominik Wąsik

W środę rano część ul. Krakowskie Przedmieście przy placu Litewskim została zamknięta. Wykonawca postawił znaki zakazu oraz barierki uniemożliwiające wjazd.

Ulica Krakowskie Przedmieście miała być zamknięta już w poniedziałek, jednak wykonawca miał pewne problemy ze skompletowaniem ogrodzenia oraz nie dopełnieniem formalności. Nikt nie potrafił powiedzieć, kiedy ulica zostanie wyłączona z ruchu, aż do dziś.

W środę rano na części ul. Krakowskiego Przedmieścia robotnicy postawili znaki zakazu i barierki uniemożliwiające wjazd. Od poniedziałku komunikacja miejska już nie poruszała się po tej części, a we wtorek pracownicy MPK Lublin usunęli przystanki przy placu Litewskim i Poczcie Polskiej.

13219803_1015440541843612_38746115_nSamochodem i autobusem komunikacji miejskiej na tym odcinku już nigdy więcej nie pojedziemy. Fragment odcinka od ul. Kapucyńskiej do ul. 3-ego Maja zamieni się w deptak.

Obowiązująca od dziś tymczasowa organizacja ruchu obejmuje:

Pierwszy rejon ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej

Ulica Kapucyńska została oznakowana jako droga dwukierunkowa bez przejazdu. Wygrodzenia docelowo staną na wysokości ostatniego miejsca parkingowego spośród znajdujących się wzdłuż Centrum Handlowego (stanie się to, gdy wszystkie parkujące pojazdy opuszczą rejon placu). Natomiast ostatnich 6 (jadąc od ul. Narutowicza) opisywanych miejsc parkingowych zostało wydzielonych dla pojazdów taxi. Dozwolony jest manewr skrętu w lewo w ul. Kapucyńską z ul. Narutowicza. Buspas w ul. Narutowicza, w rejonie przystanku pl. Wolności, przestał być dostępny dla pojazdów taxi. Do tej pory postój pojazdów taxi był możliwy w godz. od 23:00 do 5:00

Drugi rejon ul. Kapucyńskiej i ul. Krakowskie Przedmieście

Przejście z placu przed Centrum Handlowym na deptak w rejonie salonu telefonii komórkowej pozostanie dostępne, jednakże z obu stron będzie ograniczone wygrodzeniem. Przejście z placu przed Centrum Handlowym na wprost Hotelu Europa znajdzie się już za płotem wyznaczającym plac budowy

Skrzyżowanie ul. Krakowskie Przedmieście z ul. 3 Maja i ul. Kołłątaja

Z uwagi na wykorzystywanie wlotu ul. Krakowskie Przedmieście (od strony gmachu Poczty Głównej) przez pojazdy budowy praca sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu pozostaje bez zmian. Przejście dla pieszych z pl. Litewskiego w kierunku restauracji pozostanie dostępne dla pieszych, w dalszym ciągu działać na nim będzie sygnalizacja świetlna. Skręt w lewo z ul. 3 Maja w ul. Krakowskie Przedmieście będzie możliwy tylko dla pojazdów budowy. Pozostałe pojazdy zgodnie ze znakami będą mogły poruszać się wyłącznie na wprost w ul. Kołłątaja i w prawo w ul. Krakowskie Przedmieście (w kierunku Al. Racławickich).

Z ul. Kołłątaja będzie możliwa jazda na wprost i w lewo w ul. Krakowskie Przedmieście (w kierunku Al. Racławickich). Na ul. Krakowskie Przedmieście (wlot od strony Hotelu Grand Lublinianka) będzie obowiązywał nakaz jazdy w lewo (w ul. 3 Maja) lub w prawo (w ul. Kołłątaja)

Plac Litewski został już niemal całkowicie zamknięty. Przebudowa potrwa do końca kwietnia 2017 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.