Kradzież podczas giełdy w Elizówce. Okradli stoisko i pobili pracownika

Rynek Elizówka | fot. Dominik Wąsik
Rynek Elizówka | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubelskiego. Odpowiedzą za kradzież i pobicie sprzedawcy na giełdzie w Elizówce. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Pobicie podczas giełdy w Elizówce

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę na giełdzie w Elizówce. Z ustaleń policji wynika, że młodzi mężczyźni podeszli do stoiska z militariami. Wykorzystując chwilową nieuwagę jeden z nich postanowił skraść plecak oraz rękawice taktyczne o łącznej wartości prawie 400 złotych.

W pewnym momencie zostali zauważeni przez jednego z pracowników, który próbował odebrać skradzione mienie. Wówczas doszło do szarpaniny, po czym sprawcy zaczęli uciekać. Goniący ich mężczyzna od razu próbował dzwonić na policję oraz nagrywać zdarzenie.

„Wówczas sprawcy zaatakowali 20-latka. Pokrzywdzony był przez nich bity i kopany po całym ciele. Dodatkowo mężczyźni zabrali mu telefon komórkowy. Następnie wsiedli do samochodu i odjechali” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nad sprawą pracowali operacyjni z komisariatu w Niemcach wspierani przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego w wieku 19 i 28 lat.

„Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za rozbój oraz wpływanie przemocą na świadka. Starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej” – informuje kom. Gołębiowski.

Dzisiaj na wniosek prokuratury i policjantów zostali doprowadzeni do sądu, gdzie zapadnie decyzja w przedmiocie tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.