Kradł paliwo z maszyn pracujących przy budowie S19. 53-latek usłyszał zarzuty

Budowa drogi ekspresowej S19 w Zemborzycach Tereszyńskich
Budowa drogi ekspresowej S19 w Zemborzycach Tereszyńskich | fot. GDDKiA

Za kradzież paliwa z maszyn budowlanych pracujących przy budowie drogi ekspresowej S19 odpowie 53-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna spuścił paliwa na kwotę blisko 15 tys. złotych.

Kradł paliwo z maszyn budowlanych

Do kradzieży dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Z koparek, spychaczy i ciężarówek pracujących przy budowie drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin – Niedrzwica Duża co pewien czas ginęło paliwo.

Sprawca rozrywał plomby i zabezpieczenia, po czym spuszczał olej napędowy z maszyn budowlanych. Łącznie zginęło ok. 2 500 litrów paliwa o łącznej wartości blisko 15 tys. złotych.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komisariatu w Bełżycach. Funkcjonariusze kilka dni temu natrafili na ślad 53-latka z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty.

Może mu grozić do 10 lat więzienia.  

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.