Kradł metalowe elementy infrastruktury z obwodnicy Lublina. Straty na 60 tys. zł

Kradł metalowe elementy infrastruktury z obwodnicy Lublina. Straty na 60 tys. zł
Obwodnica Lublina | fot. GDDKiA

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który kradł metalowe elementy infrastruktury z obwodnicy Lublina. Straty oszacowano na kwotę 60 tys. złotych.

„Rozbierał” obwodnicę Lublina

O kradzieży elementów metalowych z drogi ekspresowej S12 policjanci z komisariatu w Niemcach zostali powiadomieni w lutym przez zarządcę drogi.

W okresie kilku miesięcy kradzione były metalowe kraty technologiczne wykorzystywane głównie przy wiaduktach obwodnicy Lublina. Łączną wartość mienia oszacowano na 60 tysięcy złotych.

Poczynione ustalenia doprowadziły operacyjnych do mieszkańca gminy Wólka. 44-latek został zatrzymany.

„Jak się okazało skradzione elementy sprzedawał na skupach złomu, za niewielką część wartości. Funkcjonariusze odzyskali już część utraconego mienia” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Pomimo przedstawionych w sprawie dowodów nie przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.