Ważny temat? Prześlij newsa!

Korzystasz z woreczków zrywek w Biedronce? Uważaj, bo za ich niewłaściwe przeznaczenie kasjer doliczy opłatę recyklingową!

Spotted Lublin

Biedronka postanowiła podjąć działania zmierzające do zmiany niewłaściwych nawyków klientów, którzy podczas drobnych zakupów wykorzystują tzw. zrywki – jednorazowe woreczki foliowe – niezgodnie z ich przeznaczeniem. Zamiast pakować w nie warzywa, owoce czy pieczywo, klienci często używają ich do produktów już zapakowanych. W odpowiedzi na to sieć wprowadza opłatę za każdy woreczek użyty w niewłaściwy […]

Biedronka naliczy klientowi 25 groszy za każdy źle wykorzystany jednorazowy woreczek

Biedronka naliczy klientowi 25 groszy za każdy źle wykorzystany jednorazowy woreczek | fot. DW

Biedronka postanowiła podjąć działania zmierzające do zmiany niewłaściwych nawyków klientów, którzy podczas drobnych zakupów wykorzystują tzw. zrywki – jednorazowe woreczki foliowe – niezgodnie z ich przeznaczeniem. Zamiast pakować w nie warzywa, owoce czy pieczywo, klienci często używają ich do produktów już zapakowanych. W odpowiedzi na to sieć wprowadza opłatę za każdy woreczek użyty w niewłaściwy sposób.

Bezpłatne zrywki w Biedronce – ale tylko do żywności luzem

Od początku roku klienci sklepów Biedronka mogą zauważyć specjalne komunikaty umieszczone na regałach. Sieć przypomina w nich o zasadach korzystania z jednorazowych woreczków foliowych, tzw. zrywek. Informacja ma na celu uświadomienie klientów i zmniejszenie nadużywania tych woreczków do celów niezgodnych z ich przeznaczeniem.

Zgodnie z informacją umieszczoną w sklepach, zrywki są dostępne bezpłatnie, ale wyłącznie do pakowania produktów spożywczych sprzedawanych luzem. Dotyczy to takich artykułów jak owoce, warzywa, pieczywo, cukierki, bakalie, mięso czy ryby sprzedawane na wagę. Torebki te mają grubość poniżej 15 mikrometrów i są przeznaczone do pakowania żywności, która nie posiada własnego opakowania.

Opłata recyklingowa za niewłaściwe użycie

Biedronka wprowadza opłatę recyklingową w wysokości 25 groszy za każdy woreczek użyty do innych celów. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy klienci wykorzystują zrywki do pakowania produktów już zapakowanych, takich jak jogurty, chipsy czy czekolady. Takie działanie nie tylko jest sprzeczne z przeznaczeniem torebek, ale także generuje niepotrzebne odpady.

Decyzja sieci jest częścią większego trendu dążącego do ograniczenia ilości plastiku w środowisku, w tym obowiązkiem ustawowym. Wprowadzenie opłat za niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie zrywek ma na celu zmianę nawyków konsumenckich i zachęcenie do bardziej świadomego korzystania z opakowań.

Aby uniknąć opłaty, wystarczy stosować zrywki zgodnie z ich przeznaczeniem. Warto także rozważyć korzystanie z wielorazowych torebek na produkty luzem lub przynosić własne reklamówki na zakupy, co wpisuje się w ideę bardziej ekologicznego podejścia do konsumpcji.

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Ważny temat? Prześlij newsa!

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bądź na bieżąco z Lublinem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!

Spotted Lublin – Wiadomości Lublin

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check