Korzystasz z aplikacji mobilnej mBank? Uważaj na groźnego wirusa!

DSC04752

mBank ostrzega użytkowników telefonów z systemem Android. Groźny wirus może zaatakować ich aplikacje mobilne, przez co łatwo mogą stracić dostępne na kontach środki.

 

Na zainfekowanym telefonie, przy próbie wejścia do aplikacji mobilnej, pojawia się „nakładka” – komunikat o konieczności potwierdzenia numeru telefonu. Wygląda ona jak integralna, naturalna część programu, więc możemy nawet nic nie podejrzewać.

 

Po wciśnięciu przycisku „Kontynuuj” użytkownik proszony jest kolejno o podanie: numeru telefonu komórkowego, wprowadzenie kodu PIN, identyfikatora i hasła. I to koniec – hakerzy mają już nasze dane i są w stanie korzystać ze zgromadzonych przez nas zasobów finansowych.

 

– Celem przestępców jest przechwycenie danych klienta, czyli numeru telefonu i danych do logowania. Posiadając te informacje, mogą zlecić przelew na swój rachunek i przekierować wiadomość SMS z hasłem autoryzacyjnym na podstawiony numer telefonu, i w ten sposób ukraść pieniądze z konta klienta – ostrzega bank.

 

mBank radzi, że gdy podejrzewamy, że nasz telefon jest zainfekowany, należy natychmiast zmienić hasło, przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie i zmienić PIN do aplikacji mobilnej mBanku.

mbank wirus aplikacja android
Zobaczymy taki ekran, jeśli mamy zainfekowany telefon | fot. mBank

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Takich ludzi powinno się znaleźć, następnie sprawdzić pod kątem wiedzy i zatrudnić, bo w tym momencie sami pokazują, że potrafią zrobić coś więcej, a to że popełniają przestępstwo to inna sprawa