Koroszczyn: Przemyt papierosów za 900 tys. zł. Były ukryte w naczepie tira

Przemyt papierosów w pojemnikach z piaskiem | fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Papierosy o wartości ponad 900 tys. złotych ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych na terenie terminalu samochodowego w Koroszczynie.

Funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji w Terespolu w poniedziałek (22 stycznia) poddali prześwietleniu urządzeniem rtg pojazdy ciężarowe wjeżdżające na terytorium Polski. Po analizie obrazu skanów wytypowali do szczegółowej rewizji TIR-a należącego do przewoźnika z Federacji Rosyjskiej.

– „Zgodnie z dokumentami miał on przewozić z Briańska (Rosja) do odbiorcy w naszym kraju piasek szlifierski. Wewnątrz naczepy funkcjonariusze znaleźli papierosy bez znaków polskiej akcyzy marki „Fest”, które ukryto w plastikowych pojemnikach z piaskiem. Wyładunek całego „trefnego” towaru trwał kilka godzin.” – czytamy w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 900 tys. zł. Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

W tym roku jest to największa próba przemytu papierosów na granicy polsko-białoruskiej udaremniona przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Przemyt papierosów w pojemnikach z piaskiem | fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.