Koronawirus w woj. lubelskim: Spada liczba osób objętych kwarantanną, nowe przypadki zakażenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie co dzień informuje o zagrożeniu koronawirusem w woj. lubelskim. Oto aktualna sytuacja epidemiologiczna: ile osób objętych kwarantanną, ile jest zakażonych, ile jest objętych nadzorem epidemiologicznym, ile hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażeniem.

Koronawirus w Lublinie i województwie lubelskim 12.04.2020

Według najnowszych danych (12.04.2020), w naszym województwie 8613 osób jest objętych kwarantanną. Kwarantannę nałożoną przez służby sanitarne odbywa 1932 osoby. Do dnia 12 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 233 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 76 ozdrowieńców i zarejestrowano 10 zgonów.

Mapa aktualnej sytuacji epidemiologicznej w województwie lubelskim 12.04.2020

W niedzielę 12 kwietnia Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym komunikacie poinformowało o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki COVID-19 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina,

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina,

– kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina,

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z Zamościa,

– dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa,

– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego,

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego.

„Wszystkie osoby są w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce na dzień 12 kwietnia wynosi: 6674. Zmarło 232 osoby. W naszym kraju 162 974 osoby jest objętych kwarantanną, 2 481 jest hospitalizowanych, a 439 wyzdrowiały.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.