Koronawirus w Polsce. Wkrótce może wrócić obowiązkowa kwarantanna po powrocie z zagranicy

Koronawirus w Polsce. Wkrótce może wrócić obowiązkowa kwarantanna po powrocie z zagranicy
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że rozważany jest powrót do obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicznych krajów. Decyzja może zapaść w ciągu kilku dni lub paru tygodni.

Wczoraj padł rekord nowych przypadków zakażeń COVID-19. W ciągu ostatniej doby w całej Polsce służby wykryły 615 nowych przypadków, zmarło z tego powodu 15 osób. Takich statystyk koronawirusa Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało od początku epidemii.

Możliwy powrót obowiązkowej kwarantanny

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie z zagranicy została zniesiona 3 lipca. Rosnąca liczba przypadków zakażeń w Polsce powoduje, że rząd zastanawia się nad przywróceniem obowiązkowej kwarantanny dla Polaków wracających z zagranicy. Decyzja może zapaść w ciągu kilku dni lub paru tygodni.

„Nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, trzeba będzie wrócić do ograniczeń” – mówił na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, rozważane jest wprowadzenie kwarantanny dla osób przybywających do Polski z krajów i regionów świata, gdzie liczba zachorowań jest duża.

„Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń” – przyznał w Polsat News Piotr Müller, rzecznik rządu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.