Koronawirus w Lublinie. Rośnie liczba zajętych łóżek w szpitalu tymczasowym

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

Rośnie liczba chorych pacjentów w szpitalu tymczasowych w Targach Lublin. W szpitalu tymczasowym jest hospitalizowanych 57 pacjentów – najwięcej jak do tej pory.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 998 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 834 z województwa lubelskiego. Z powodu Covid-19 zmarło 116 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 303 osoby.

Ilu chorych jest w szpitalu tymczasowym w Lublinie?

W szpitalu tymczasowym w Targach Lublin jest 480 łóżek, z czego uruchomionych wraz z obsługą personelu jest 94: 84 na oddziale wewnętrznym i 10 na oddziale respiratorowym.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem są uruchamiane kolejne moduły. Ostatni moduł z 28 łóżkami uruchomiono w środę, 17 marca. Więcej łóżek w szpitalu tymczasowym

Obecnie w przygotowanym w Targach Lublin szpitalu tymczasowym przebywa 57 pacjentów, w tym 53 na oddziale wewnętrznym, a czterech na respiratorowym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.