Koronawirus w Lublinie. Klasztor Dominikanów na kwarantannie, zakażonych kilku braci

Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów w Lublinie
Bazylika pw. św. Stanisława i klasztor dominikanów w Lublinie

Klasztor Dominikanów w Lublinie został poddany częściowej kwarantannie. Zakonnicy zawiesili spowiedzi, a klasztor został zamknięty dla osób z zewnętrz.

Koronawirus w klasztorze Dominikanów w Lublinie

Powodem są zakażenia koronawirusem u kilku zakonników. Do 5 kwietnia klasztor Dominikanów w Lublinie pozostaje w kwarantannie.

„Kilku braci w naszej wspólnocie przechodzi zakażenie. W tym czasie klasztor (w tym krużganki i muzeum) pozostaną zamknięte. Nie będzie także możliwości spotkania się z braćmi z naszej wspólnoty” – informują zakonnicy.

Msze w zamówionych intencjach będą odprawiane, ale za zamkniętymi drzwiami. Transmisje mszy są dostępne za pośrednictwem kanału YT Klasztoru Dominikanów. W tym czasie również spowiedź będzie niedostępna.

„Wszystkie osoby, które miały z nami kontakt od niedzieli 21 marca 2021 proszone są o zgłoszenie się do sanepidu: tel. 222 500 115” – apelują zakonnicy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.