Koronawirus. UMCS podjął decyzję. Mieszany system nauki w nowym roku akademickim

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie | fot. UMCS

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie postanowił w roku akademickim 2020/2021 wprowadzić mieszany system nauczania. Ma to związek z ciągle trwającą pandemią COVID-19.

Od 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Przypomnijmy, że do 30 września obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zakłada ono, że zajęcia dla studentów i doktorantów powinny odbywać się zdalnie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

Lublin. Rektor UMCS zdecydował

Kształcenie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w semestrze zimowym realizowane będzie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wykłady będą się odbywać w formie zdalnej (online), a zajęcia praktyczne – stacjonarnie, ale w małych grupach. Zajęć w murach UMCS spodziewać się mogą studenci pierwszego roku.

Poniżej przedstawiamy zarządzenie Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z dnia 20 sierpnia 2020 r.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przed chwilą się pojawiło. Chce po prostu powiedzieć, że źle wygląda, kiedy społeczność akademicka dowiaduje się o ważnych dla niej sprawach z innych źródeł. Powtarzam: tak samo bylo z koronawirusem. Pozdrawiam

  2. To jest tak ważna informacja, że powinna być widoczna na stronie głównej w aktualnosciach. I pracownicy i studenci, a zwłaszcza tegoroczne „pierwszaki” powinni mieć z mety takie info, a nie musieć gdzieś szukać. Proszę zobaczyć aktualności na stronie głównej umcs. Uważam, że decyzja JM Rektora dot. Organizacji roku akademickiego jest dla społeczności akademickiej kluczową kwestią.

  3. Na stronie umcs nadal brak w/w rozporządzenia. Podobnie jak info o koronawirusie nie było podane oficjalnie do wiadomości pracowników. Kiepskie to.