Koronawirus na Lubelszczyźnie. Ponad 4 tys. osób poddanych kwarantannie

L9A6794
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Ponad 4 tys. osób poddanych jest w woj. lubelskim kwarantannie w związku z koronawirusem – poinformowała w poniedziałek Agnieszka Strzępka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. 44 osoby przebywają w szpitalu.

Dotąd w województwie lubelskim zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 44 osób. Jedna osoba zmarła. W poniedziałek liczba potwierdzonych przypadków zakażenia zwiększyła się w regionie o pięć.

Aktualnie w związku z koronawirusem nadzorem epidemiologicznym na Lubelszczyźnie objętych jest 5571 osób, poddanych kwarantannie jest 4087 osób, a 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane 23.03.2020

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych w poniedziałek 23 marca o godz. 16.20, w związku z koronawirusem w całej Polsce hospitalizowanych jest 1138 osób. Ponadto 55301 osób poddano kwarantannie domowej, a 51142 zostało objętych nadzorem sanepidu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek rząd podwyższył kary za niestosowanie się do zasad kwarantanny z 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.