Koronawirus. KUL podjął decyzję. W pierwszym semestrze większość zajęć online

KUL katolicki uniwersytet lubelski
Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Większość zajęć w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 na KUL odbędzie się online – ogłosiły władze uczelni. Ma to związek z ciągle trwającą pandemią COVID-19.

Od 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Przypomnijmy, że do 30 września obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zakłada ono, że zajęcia dla studentów i doktorantów powinny odbywać się zdalnie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

Lublin. Rektor KUL zdecydował

„W pierwszym semestrze nowego roku akademickiego większość zajęć na naszej uczelni prowadzona będzie w trybie online. Dostosowujemy się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego” – podkreślił rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Rektor KUL zaznaczył, że tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia.

„Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich” – powiedział ks. prof. Kalinowski.

Podkreślił też, że zajęcia w tych przypadkach będą odbywały się w jednej sali, tak by ograniczyć przemieszczanie się studentów. Ponadto stosowane będzie wietrzenie sal i dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Po terenie uniwersytetu trzeba będzie obowiązkowo poruszać się z zakrytymi ustami i nosem. Nie będzie to obowiązywało podczas zajęć.

Zgodnie z zarządzeniem rektora KUL, sekretariaty wydziałów mają przygotować plany zajęć z podziałem na te, które będą odbywały się online oraz stacjonarnie. Szczegółową informację studenci otrzymają do 25 września.

Poniżej przedstawiamy zarządzenie Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie z dnia 4 września 2020 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.