Koronawirus. Już wiadomo, kto pierwszy otrzyma szczepionkę na Covid-19

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W piątek premier Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową po spotkaniu z prezes Pfizer Polska. Na spotkaniu rozmawiano o kwestiach logistycznych i operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki na Covid-19.

W piątek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Pfizer Polska, które poświęcone było współpracy w zakresie przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko Covid-19 dla Polski.

„Wszyscy czekaliśmy na informację o szczepionce. Te dobre wieści dotarły. Dziś potwierdzamy informacje o jej dostępności. Musimy nadal stosować zasady sanitarne, by nadal ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wygramy tę walkę” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szczepionka na koronawirusa

„Rozmawiałem dziś z przedstawicielami Pfizer Polska. Jak tylko szczepionka zostanie zatwierdzona, chcemy być gotowi do tego, aby rozpocząć procedurę szczepień. Rozmawialiśmy o kwestiach logistycznych i operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionki” – poinformował premier po spotkaniu z przedstawicielami Pfizer Polska.

Już wiadomo, w jakich warunkach szczepionka na Covid-19 musi być przechowywana i transportowana. – „Szczepionka musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze ok. -70 stopni i musi bezpiecznie dotrzeć do miejsca, gdzie będzie przechowywana i dystrybuowana” – tłumaczy premier.

Kto pierwszy otrzyma szczepionkę?

Premier podczas piątkowej konferencji poruszył temat pierwszeństwa otrzymania szczepionki na Covid-19. Już wiadomo, że szczepienie nie będzie obowiązkowe, co oznacza, że tylko chętni obywatele będą mogli się zaszczepić.

„Zaczniemy od szczepienia najbardziej narażonych grup – naszych seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych. Mimo optymistycznych informacji dotyczących szczepionki musimy wciąż stosować zasadę DDMA (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka, Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe – przyp. red.)” – zapowiedział Morawiecki.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.