Konwój maszyny TBM tej nocy wjedzie na teren woj. lubelskiego. Ograniczenie prędkości do 10 km/h na S17

Konwój maszyny TBM wjedzie dzisiejszej nocy na teren woj. lubelskiego
Konwój maszyny TBM wjedzie dzisiejszej nocy na teren woj. lubelskiego | fot. GDDKiA

Konwój z tarczą TBM wjedzie tej nocy na teren województwa lubelskiego. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na trasie S17 z Warszawy do Lublina. Nie będzie możliwości wyprzedzania konwoju.

Przejazd TBM: utrudnienia w ruchu na S17

Maszyna TBM jedzie w konwoju, a do przewozu największych elementów wykorzystane zostały zestawy o szerokości 9 m i długość 74 m. Ma długość pięciu tirów ustawionych jeden za drugim, szerokość prawie całej jezdni autostrady, a jego ciężar to 500 ton. Transport przewożący elementy gigantycznej tarczy TBM, która wydrąży tunel na drodze ekspresowej S19 na Podkarpaciu, przejedzie przez Lubelszczyznę.

Z uwagi na wielkość transportu, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. W nocy z 21 na 22 listopada (poniedziałek/wtorek) kolumna TBM ok. godz. 23.10 przekroczy granicę woj. mazowieckiego i lubelskiego. Ruch w kierunku Lublina będzie odbywał się całą szerokością jezdni z prędkością 10 km/h. Brak możliwości wyprzedzania, co będzie powodować zator drogowy na S17.

Ruch pojazdów w kierunku Warszawy będzie odbywał się bez utrudnień.

Około godziny 4.30 transport tarczy TBM dotrze do MOP Markuszów, gdzie zaplanowano postój do 22 listopada (wtorek) do godziny 22.00. Następnie konwój ruszy w kierunku obwodnicy Lublina. Drogowcy apelują do kierowców o korzystanie z tras alternatywnych. Zobacz trasę przejazdu TBM przez woj. lubelskie: Konwój maszyny TBM w woj. lubelskim: DATA, TRASA. Trzy noce utrudnień na S17 i S19

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.