Kontrole przewozów „taxi” na aplikację. Pasażerowie mogą czuć się bezpieczniej

Funkcjonariusze WITD kontrolowali pojazdy TAXI
Funkcjonariusze WITD kontrolowali pojazdy TAXI | fot. WITD Lublin

Policja przeprowadziła kontrole kierowców i pojazdów, świadczących usługi przewozowe w popularnych aplikacjach. Sprawdzano licencje, stan trzeźwości, stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Zatrzymane dowody rejestracyjne i mandaty

Mundurowi szukali osób, które nie dostosowały się do panujących przepisów. Kontrole przeprowadzili w piątek wspólnie lubelscy i świdniccy policjanci drogówki przy wsparciu Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze straży granicznej. Weryfikowano niemal wszystko.

kontrola bolt przewozy Lublin
Przewozy na aplikacje, akcja Policji

Za pomocą policyjnych systemów weryfikowaliśmy każdego zatrzymywanego do kontroli kierującego pod kątem osób poszukiwanych,  nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju lub takich, które mają zakaz prowadzenia pojazdów czy brak uprawnień. Z kolei funkcjonariusze Straży Granicznej za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzali autentyczność dokumentów. – mówi komisarz Anna Kamola

kontrola bolt przewozy Lublin
Przewozy na aplikacje, akcja Policji

Kontroli poddano 40 pojazdów z przewozów „na aplikację”. W 23 kontrolowanych przypadkach dodatkowo skontrolowano bagaż. Na kierujących nałożono 7 mandatów karnych. Do sądu trafiły dwa wnioski o ukaranie, zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Co sprawdzano podczas kontroli przewozów „na aplikację”?

Sprawdzaliśmy także stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie. Policja zapowiada zwiększenie tego typu kontroli wyrywkowych prowadzonych przez funkcjonariuszy.

kontrola bolt przewozy Lublin
Przewozy na aplikacje, akcja Policji
kontrola bolt przewozy Lublin
Przewozy na aplikacje, akcja Policji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.