Kontrole maseczek w galeriach i autobusach. Sypią się mandaty

galeria handlowa felicity lublin klienci maseczki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina prowadzą wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej oraz sklepów w galeriach handlowych. Chodzi o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w tych miejscach.

Policyjne kontrole w sklepach i autobusach

Policjanci z Lublina sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego, głównie w galeriach handlowych i autobusach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze prowadzą kontrole i zwracają uwagę na osoby, które nie przestrzegają nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Powiązany artykuł: Kontrolują, czy pasażerowie noszą maseczki. Za jej brak grozi wysoki mandat

„W ramach wszystkich działań Policji w Lublinie w dniach 13, 14, 15 października ujawniliśmy 162 wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania obostrzeń. W tej liczbie zawierają się zarówno mandaty, wnioski do sądu oraz pouczenia” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mandat za brak maseczki może wynieść do 500 złotych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.