Kontrolują, czy pasażerowie noszą maseczki. Za jej brak grozi wysoki mandat

Kontrola maseczek w autobusie
Kontrola maseczek w autobusie | fot. KMP Lublin

W środę rozpoczęły się wspólne kontrole Policji, Nadzoru Ruchu MPK w Lublinie oraz Straży Miejskiej. Trzyosobowe zespoły będą sprawdzać, czy pasażerowie stosują się do obostrzeń sanitarnych.

Kontrole maseczek w autobusach

„Działania mają na celu przypomnienie pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Trzyosobowe ekipy złożone z policjanta, pracownika Nadzoru Ruchu oraz strażnika miejskiego będzie można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych w Lublinie.

Na potrzeby działań przygotowano 3,5 tysięcy maseczek, które będą rozdawane pasażerom. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze i pracownicy MPK Lublin będą przypominać o wprowadzonych obostrzeniach.

„Policjanci będą także reagując i stanowczo egzekwować łamanie obowiązujących obostrzeń. Z pewnością osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” – zapowiada kom. Gołębiowski.

Mandat za brak maseczki może wynieść do 500 złotych.

Akcja w potrwa do 19 października.

Kontrola maseczek w autobusie
Kontrola maseczek w autobusie | fot. KMP Lublin


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zgodnie z prawem nakaz noszenia maseczki jest pozbawiony mocy prawnej. Rozporządzenie w tej sprawie nie powoduje, że taki nakaz jest obowiązującym prawem.
    Takie kontrole to skandal i popieranie przez policję bezprawia.

  2. Elegancko byle nie przyjmować mandatu sprawa każda wygrana w sadzie, brać dane od każdego policjanta i zgłaszać pisemnie ich jako możliwość popełnienia wykroczenia 🙂 do skutku każdego jednego 🙂 każdy doskonale wie że póki nie ma stanu nadzwyczajnego to jest to puste prawo 🙂

  3. Dawno powinni się wziąć za te kontrole. Około połowa pasażerów nie nosi maseczek w ogóle albo nosi je pod nosem. Boję się tylko, że to będą kontrole pozorowane: zamiast dawać mandaty, będą rozdawać maseczki i pouczenia. Przy obecnej liczbie zakażeń ściganie bezmaseczkowców powinno być priorytetem a nie np. mandaty za parkowanie.