Kontrola taksówek w Lublinie. Rekordzista zapłaci kilka tysięcy grzywny (zdjęcia)

Kontrola taksówek TAXI w Lublinie
Kontrola taksówek TAXI w Lublinie

W nocy z wtorku na środę policjanci i inspektorzy kontrolowali w Lublinie i regionie taksówki. Zatrzymali 4 kierowców bez licencji i zabrano 6 dowodów rejestracyjnych.

 

Napływające do Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie informacje o nieprawidłowościach podczas przewozów taksówkowych przyczyniły się do zorganizowania akcji nocnej pod kryptonimem Taxi – Szara Strefa.

 

Akcję rozpoczęto we wtorek 21 lutego o godzinie 20.30 poprzez jednoczesne podjęcie działań na największych postojach taksówek. Dzięki temu wszystkie pojazdy znajdujące się na wytypowanych punktach zostały poddane szczegółowej kontroli.

 

– W ten sposób uniemożliwiono opuszczenie postoju taksówkarzom bez wymaganych uprawnień oraz ze złym stanem technicznym – wyjaśnia Paweł Gruszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Lublinie.

 

Obszarem działania objęto miasta Biała Podlaska, Zamość oraz Lublin. W akcji brało udział 18 inspektorów oraz 20 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowano łącznie 159 pojazdów. – W ramach akcji zatrzymano czterech kierowców bez licencji, sześć dowodów rejestracyjnych i wystawiono dziesięć mandatów karnych – wylicza Gruszka.

 

Za brak wymaganej licencji na przewóz taxi nakładano na kierowców kare pieniężną w wysokości 8000 złotych za każde naruszenie. W 50 przypadkach nieprawidłowości dotyczyły naruszenia zasad przepisów ruchu drogowego. Do najczęstszych przypadków należało oczekiwanie na pasażerów w miejscach niedozwolonych oraz nieprzestrzeganie dopuszczalnej prędkości.

 

To już druga kontrola taksówkarzy w ostatnim czasie. Ostatnia miała miejsce 17 lutego i czynności kontrolne przeprowadzono jednocześnie w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Puławach, Świdniku i Kraśniku. Przeprowadzono 166 kontroli.

 

W ich wyniku zatrzymano 4 dowody rejestracyjne i wystawiono 16 mandatów karnych. W 6 przypadkach stwierdzono, iż kierowcy nie posiadali ważnych orzeczeń lekarskich lub psychologicznych, a mimo to przewozili pasażerów.

 

Zdjęcia

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. wezcie sie za sałaciarzy na nocnych zmianach weekendowych na Jasnej. tworza sie takie korki przez nich, ze sie przez niektore uliczki przejechac nie da, bo staja gdzie popadnie i wysadzaja gosci

  2. Trzeba sprawdzac i karac szkoda ze nie wzieli sie tak za ubera.to by byla kasa na 500+

  3. Super akcja. Tylko częściej przeprowadzać trzeba takie kontrole. Wszystkie lewusy tj nygusy bez licencji , spoldzielnie, taksówki z dopalkami oraz lewi przewoźnicy w tym uberkupa karać ile popadnie. Tak w imię sprawiedliwości społecznej.

  4. Tylko idioCi dają się takim złodziejom jak uber dymac. Plac za kurs taksówką bierz paragon i nie karm troli. Komisja śledcza ds ubera – kto wziął kasę za ten przekręt? Ja prowadzę firmę ( IT ), płace podatki , zus, opłacam pracowników a takie barany okradają państwo. W dodatku inne czopki na nich zarabiają w sposób nieuczciwy. A kto w takim ubergównie pracuje – niedouki z wyrokami, niedorajdy którzy nie potrafią zdać jakichś tam egzaminów z topografii oraz ukraincy nie szanujący naszego kraju. A glupie polaczki płacą tym frajerów a kasa wypływa z kraju. Tacy z nas patrioci. Lepiej obcym złodziejom niż naszym rodakom. Wstyd !!!

  5. w nocy nic wam nie da. Taka akcja powinna być wykonana w dzień. Szanowne ITD na bursztynowej ich sporo stoi a szczególnie na parkingu przy aldiku tam należało by zajechać 2. pkp.3.pks 4. jasna