Kontrola taksówek w Lublinie. Rekordzista zapłaci kilka tysięcy grzywny (zdjęcia)

Kontrola taksówek TAXI w Lublinie
Kontrola taksówek TAXI w Lublinie

W nocy z wtorku na środę policjanci i inspektorzy kontrolowali w Lublinie i regionie taksówki. Zatrzymali 4 kierowców bez licencji i zabrano 6 dowodów rejestracyjnych.

 

Napływające do Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie informacje o nieprawidłowościach podczas przewozów taksówkowych przyczyniły się do zorganizowania akcji nocnej pod kryptonimem Taxi – Szara Strefa.

 

Akcję rozpoczęto we wtorek 21 lutego o godzinie 20.30 poprzez jednoczesne podjęcie działań na największych postojach taksówek. Dzięki temu wszystkie pojazdy znajdujące się na wytypowanych punktach zostały poddane szczegółowej kontroli.

 

– W ten sposób uniemożliwiono opuszczenie postoju taksówkarzom bez wymaganych uprawnień oraz ze złym stanem technicznym – wyjaśnia Paweł Gruszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Lublinie.

 

Obszarem działania objęto miasta Biała Podlaska, Zamość oraz Lublin. W akcji brało udział 18 inspektorów oraz 20 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowano łącznie 159 pojazdów. – W ramach akcji zatrzymano czterech kierowców bez licencji, sześć dowodów rejestracyjnych i wystawiono dziesięć mandatów karnych – wylicza Gruszka.

 

Za brak wymaganej licencji na przewóz taxi nakładano na kierowców kare pieniężną w wysokości 8000 złotych za każde naruszenie. W 50 przypadkach nieprawidłowości dotyczyły naruszenia zasad przepisów ruchu drogowego. Do najczęstszych przypadków należało oczekiwanie na pasażerów w miejscach niedozwolonych oraz nieprzestrzeganie dopuszczalnej prędkości.

 

To już druga kontrola taksówkarzy w ostatnim czasie. Ostatnia miała miejsce 17 lutego i czynności kontrolne przeprowadzono jednocześnie w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Puławach, Świdniku i Kraśniku. Przeprowadzono 166 kontroli.

 

W ich wyniku zatrzymano 4 dowody rejestracyjne i wystawiono 16 mandatów karnych. W 6 przypadkach stwierdzono, iż kierowcy nie posiadali ważnych orzeczeń lekarskich lub psychologicznych, a mimo to przewozili pasażerów.

 

Zdjęcia

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. w nocy nic wam nie da. Taka akcja powinna być wykonana w dzień. Szanowne ITD na bursztynowej ich sporo stoi a szczególnie na parkingu przy aldiku tam należało by zajechać 2. pkp.3.pks 4. jasna

  2. Tylko idioCi dają się takim złodziejom jak uber dymac. Plac za kurs taksówką bierz paragon i nie karm troli. Komisja śledcza ds ubera – kto wziął kasę za ten przekręt? Ja prowadzę firmę ( IT ), płace podatki , zus, opłacam pracowników a takie barany okradają państwo. W dodatku inne czopki na nich zarabiają w sposób nieuczciwy. A kto w takim ubergównie pracuje – niedouki z wyrokami, niedorajdy którzy nie potrafią zdać jakichś tam egzaminów z topografii oraz ukraincy nie szanujący naszego kraju. A glupie polaczki płacą tym frajerów a kasa wypływa z kraju. Tacy z nas patrioci. Lepiej obcym złodziejom niż naszym rodakom. Wstyd !!!

  3. Super akcja. Tylko częściej przeprowadzać trzeba takie kontrole. Wszystkie lewusy tj nygusy bez licencji , spoldzielnie, taksówki z dopalkami oraz lewi przewoźnicy w tym uberkupa karać ile popadnie. Tak w imię sprawiedliwości społecznej.

  4. Trzeba sprawdzac i karac szkoda ze nie wzieli sie tak za ubera.to by byla kasa na 500+

  5. wezcie sie za sałaciarzy na nocnych zmianach weekendowych na Jasnej. tworza sie takie korki przez nich, ze sie przez niektore uliczki przejechac nie da, bo staja gdzie popadnie i wysadzaja gosci