Kontrola taksówek i przewozów na aplikację w Lublinie. Posypały się mandaty, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne

Radiowóz policji na sygnałach świetlnych
Radiowóz policji na sygnałach świetlnych | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina we współpracy z inspektorami ITD na początku weekendu skontrolowali taksówki na aplikację. W trakcie działań wylegitymowanych zostało łącznie 40 kierowców.

Taksówki i przejazdy na aplikację skontrolowane przez policję i ITD

Pod lupę wzięto taksówki oraz firmy świadczące usługi przewozowe. W trakcie akcji funkcjonariusze policji i inspektorzy ITD sprawdzali uprawnienia, trzeźwość, licencje oraz inne dokumenty niezbędne do świadczenia tego typu usług. W trakcie nocnych działań skontrolowanych zostało łącznie 40 kierowców.

„W dziewięciu przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatu karnego, w jednej sprawie zostanie przeprowadzone postępowania administracyjne, 4 pojazdy były niesprawne techniczne i w tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Z raportu policji możemy dowiedzieć się, iż najczęstszymi przewinieniami, za które nakładane były kary to braki w dokumentach, nieodpowiednie wyposażenie samochodu oraz niewłaściwy stan techniczny.

Wpadł również kierowca ciężarówki

Ponadto w trakcie kontroli mundurowi zauważyli kierującego ciężarówką, który poruszał się po drodze pomimo weekendowego zakazu ruchu. Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo jechał na cudzej karcie. Stracił prawo jazdy i został ukarany 4 mandatami na łączną kwotę 5200 złotych.

„Dodatkowo przedsiębiorcę czeka postępowanie” – przekazał nadkom. Kamil Gołębiowski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.