Kontrola sanepidu w lokalu Super Zbieracza. Super Kebab został zamknięty

Super Kebab zamknięty przez sanepid | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Lokal z kebabem prowadzony przez Super Zbieracza od kilku dni jest zamknięty. Wszystko przez kontrolę sanepidu, który wykrył szereg nieprawidłowości.

Z początkiem stycznia „Super Zbieracz” z Lublina otworzył swój pierwszy lokal z kebabem pod szyldem „Super Kebab Lublin”. Był to lokal przejęty od właściciela lubelskiej sieci kebabów „Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka”.

Przez pierwsze dni o tym miejscu mówiły media z całej Polski. Po kilku dniach funkcjonowania lokal był nieczynny. Wszystko przez personel, który odszedł od właściciela. Ten zaczął sam przygotowywać dania. W internecie również zaczęły się pojawiać negatywne opinie o lokalu i samym „Super Zbieraczu”.

– Byłem, widziałem jak on to robi, wziąłem na wynos z dobroci, wyrzuciłem do kosza, na miejscu tylko foteczki, a syf wszędzie – czytamy recenzję na stronie lokalu.

Po zgłoszeniach klientów jak i kończącej się decyzji warunkowej sanepid przeprowadził kontrolę w barze z kebabem. Inspektorzy uznali, że warunki w lokalu z kebabem nie pozwalają na przygotowywanie ludziom posiłków.

– Lokal posiadał warunkowe zatwierdzenie. Poddany został kontroli sprawdzającej dopracowanie dokumentacji oraz stan sanitarny obiektu. Kontrola wykazała m.in. brak warunków do utrzymania higieny przez personel oraz brak higieny powierzchni wykorzystywanych do przygotowywania jedzenia. Dodatkowo, osoba przygotowująca danie nie posiadała dokumentacji sanitarno-epidemiologicznej – mówi w rozmowie z nami Justyna Moskal z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały wydaniem decyzji o zamknięciu lokalu. Swoją działalność „Super Zbieracz” będzie mógł wznowić dopiero wówczas, gdy zastosuje się do wszystkich zaleceń wydanych przez pracowników sanepidu.

Od poniedziałku na witrynie widnienie informacja o remoncie. Sam Super Zbieracz deklaruje otwarcie drugiego swojego lokalu w Lublinie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.