Kontrola drogowa. Nowe radiowozy ITD już na drogach województwa lubelskiego

radiowóz ITD
WITD w Lublinie odebrał nowe radiowozy | materiały prasowe

O cztery nowe radiowozy wzbogacił się Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie. Funkcjonariusze ITD otrzymali nowy sprzęt, który ułatwi eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów.

W ubiegłym roku inspektorzy ITD przeprowadzili ponad 176 tys. kontroli drogowych – przede wszystkim pojazdów ciężarowych i autokarów. Sprawdzano stan techniczny pojazdów, wagę samochodów czy wykorzystanie niedozwolonych urządzeń do manipulowania czasem pracy.

Nowe radiowozy ITD

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) zakupiła 64 samochody MAN TGE zakupione w ramach projektu „wzmocnienia potencjału Inspekcji Transportu Drogowego”. Ich koszt to ponad 28 mln zł. Każdy z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego otrzymał 4 nowoczesne radiowozy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem.

W każdym radiowozie znajduje się specjalistyczny sprzęt, który umożliwi przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim. To istotne wsparcie dla inspektorów w walce z niesprawnymi, niebezpiecznymi, zatruwającymi środowisko naturalne, czy niszczącym drogi przeciążonymi pojazdam.

Na wyposażeniu radiowozów znajdują się m.in. tester diagnostyczny EOBD, który umożliwi szybką ocenę stanu różnego rodzaju układów pojazdu np. hamulcowego, czy układu oczyszczania spalin. Dymomierz zmierzy poziom zadymienia spalin, sonometr poziomu hałasu emitowanego przez układ wydechowy, laserowy pirometr temperaturę tarcz hamulcowych, przymiary – wysokość i długość pojazdów, a z wykorzystaniem specjalnych zestawów sprawdzone zostanie paliwo.

W każdym radiowozie znajduje się nowy typ przenośnych, dynamicznych wag samochodowych umożliwiających wykonanie pomiaru w trakcie jednokrotnego przejazdu samochodu przez wagi. Radiowozy wyposażone są również w sprzęt, który umożliwi zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie pomocy przedmedycznej.

Nowe radiowozy ITD już pracują na drogach województwa lubelskiego.

Zdjęcia nowych radiowozów ITD

radiowóz ITD 4
WITD w Lublinie odebrał nowe radiowozy | materiały prasowe
radiowóz ITD 1
WITD w Lublinie odebrał nowe radiowozy | materiały prasowe
radiowóz ITD 2
WITD w Lublinie odebrał nowe radiowozy | materiały prasowe
radiowóz ITD 3
WITD w Lublinie odebrał nowe radiowozy | materiały prasowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czy to znaczy że z mpk lublin w koncu wyeliminuja szroty? Raczej nie lepiej prywaciazy ganiac